Polecamy
Jak estetycznie przechowywać sprzęt elektroniczny?
Sprzęt elektroniczny

Jak estetycznie przechowywać sprzęt elektroniczny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez wielu gadżetów elektronicznych, takich jak telefony, tablety, aparaty czy konsole do gier. Do każdego z nich często mamy osobne ładowarki, kable, słuchawki. Jak przechowywać je estetycznie, aby nie plątały się po całym domu? Podpowiadamy.

Zakup sprzętu elektronicznego wiąże się ze znacznymi kosztami, oczekujemy więc, że wybrane urządzenia będą służyć nam jak najdłużej. Aby tak się stało, sami musimy o nie zadbać – przede wszystkim odpowiednio użytkować, zabezpieczać i przechowywać. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Jak chronić sprzęt elektroniczny?

Urządzenia elektroniczne cechują się szeregiem zalet, jednak nie można odmówić im także jednej, szczególnej wady – wystarczy chwila nieuwagi, aby uległy zniszczeniu. Kluczem do długotrwałego cieszenia się ulubionymi telefonami, tabletami, laptopami i aparatami jest ich zabezpieczanie oraz przechowywanie, a także właściwe używanie.

W przypadku telefonów czy laptopów warto zaopatrzyć się w folię ochronną. Naklejona na ekran chroni przed zarysowaniami i niewielkimi uszkodzeniami. Większą skutecznością wyróżnia się szkło hartowane. Wyposażmy w nie nasze telefony, które często wypadają z rąk i lądują na chodnikach.

Nie tylko ekrany mogą ulec zniszczeniu, lecz także obudowy, dlatego pamiętajmy jeszcze o futerałach bądź silikonowych pokrowcach, w których umieścimy smartfony. Laptopy, tablety czy aparaty powinny być przechowywane i przenoszone wyłącznie w dostosowanych do tego celu torbach i plecakach. Zostały one stworzone z myślą o konkretnych urządzeniach, więc są stabilne, wykonane z dobrych jakościowo materiałów i chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi w razie upadku.

Jeżeli nie chcemy zalać sprzętu napojami bądź zasypać okruszkami, lepiej unikajmy jedzenia i picia w jego pobliżu. Nie dopuszczajmy również do przegrzania urządzeń i pamiętajmy o negatywnym wpływie wilgoci. Nigdy nie ogrzewajmy sprzętu przy kaloryferach i nie korzystajmy z niego w łazienkach, w których często jest gorąca para wodna. Przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych najlepiej chronią wspomniane pokrowce. To także najlepszy sposób na estetyczne przechowywanie sprzętu zarówno w domu, jak i podczas podróży.

Jak przechowywać ładowarki, kable, słuchawki itp.?

Przechowywanie telefonów czy laptopów nie sprawia tyle kłopotów, co przechowywanie kabli, ładowarek i słuchawek, bez których żadne urządzenie elektroniczne nie mogłoby być naładowane. Tego typu elementy mają to do siebie, że lubią pałętać się po całym mieszkaniu, gdy ich nie potrzebujemy, i chować się, gdy pilnie ich szukamy. Jak je przechowywać, by utrzymać estetyczny porządek? 

Dobrym pomysłem jest wydzielenie osobnej szafki, szuflady bądź zagospodarowanie pudła na takie drobiazgi. Minusem takiego rozwiązania jest to, że schowane w jednym miejscu kable i ładowarki szybko się poplączą. O wiele lepszym sposobem będzie zaopatrzenie się w kartonowy lub materiałowy organizer z przegródkami. W każdej przegródce możemy osobno umieszczać wszystkie drobiazgi, a sam organizer schować w szafie.

Taki organizer warto również samodzielnie zaprojektować. Będziemy potrzebować tylko pudełka (może być po butach), papieru ozdobnego, kleju, taśmy i kawałka kartonu czy twardszej tektury. Pudełko oklejamy dekoracyjnym papierem, a z kartonu lub tektury wycinamy przegródki z nacięciami, po czym składamy je ze sobą. Tworząc organizer, sami ustalamy wielkość przegródek.

Zdj. główne: Solen Feyissa/unsplash.com

zamatmedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozumienie procesu badań ultradźwiękowych w kontroli jakości konstrukcji stalowych
Rozumienie procesu badań ultradźwiękowych w kontroli jakości konstrukcji stalowych
Poznaj fundamentalne aspekty ultradźwiękowego badania jakości konstrukcji stalowych. Zrozumienie techniki, jej korzyści i znaczenie w przemyśle stalowym.
Jak skutecznie zarządzać kompetencjami i rozwojem zespołu przy użyciu aplikacji do oceny okresowej?
Jak skutecznie zarządzać kompetencjami i rozwojem zespołu przy użyciu aplikacji do oceny okresowej?
Odkryj strategie zarządzania kompetencjami i rozwojem zespołu, wykorzystując moc aplikacji do oceny okresowej. Zdobądź kluczowe umiejętności do poprawy wydajności i motywacji swojego zespołu.
Jak efektywne zarządzanie transportem za pomocą systemu TMS wpływa na zwiększenie wydajności zespołu?
Jak efektywne zarządzanie transportem za pomocą systemu TMS wpływa na zwiększenie wydajności zespołu?
Dowiedz się, jak zaawansowany system zarządzania transportem (TMS) może zoptymalizować Twoje operacje logistyczne, zwiększając wydajność zespołu.
Ostatnie wpisy