Polecamy
Klękosiad – zdrowszy zamiennik biurowego krzesła
Fotele i biurka

Klękosiad – zdrowszy zamiennik biurowego krzesła

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach spędzamy bardzo dużo czasu w pozycji siedzącej, w związku z czym warto zadbać o towarzyszące temu warunki. Świetną alternatywą dla zwykłego krzesła biurowego jest tzw. klękosiad, dzięki któremu zadbamy o zdrowie i odciążymy kręgosłup!

Spędzanie lwiej części dnia na siedząco dotyczy dziś niemal każdego – nawet osób, które są aktywne fizycznie i regularnie uprawiają sport. Siedzimy niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy, w domu, czy na spotkaniu ze znajomymi. Ta niepozorna czynność może mieć bardzo duży wpływ na stan naszego kręgosłupa, wobec czego warto rozejrzeć się za rozwiązaniami mogącymi nieco odciążyć nasze plecy.

Sprawdzonym faktem jest, że klasyczne krzesła oraz fotele biurowe nie są w stanie zapewnić nam całkowitego komfortu – nawet zaprojektowane z dużą starannością modele mogą „zachęcać” nas do odruchowego garbienia się. Zadbać o kręgosłup bez rezygnowania z pracy przy biurku pomoże nam pewien przyrząd, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Klękosiad lekarstwem na problemy z kręgosłupem?

Jednym z najciekawszych rozwiązań problemu garbienia się podczas siedzenia jest sprzęt o dosyć jednoznacznej nazwie – klękosiad, zwany także klęcznikiem. Czym różni się tego typu siedzenie od standardowego krzesła? Klękosiad posiada podpórkę na kolana oraz siedzisko lekko pochylone do przodu. Ze względu na specyficzną budowę można powiedzieć, że przy pomocy klęcznika nie tyle się siedzi, co… opiera. Nogi przyjmują wówczas na wpół klęczącą pozycje, co przyczynia się do zmian w ustawieniu górnej części ciała. Układ lędźwi powoduje dosłownie automatyczne wyprostowanie pleców – korzystając z klękosiadu nawet niewielkie pochylenie się do przodu jest niezbyt komfortowe. Dzięki temu klęcznik może pomóc w wypracowaniu właściwej postawy nawet osobom nieświadomym problemu, takim jak małe dzieci. To jednak nie wszystko, bowiem klęcznik uaktywnia mięśnie grzbietu, co sprawia, że stanowi świetny dodatek do treningu.

O czym pamiętać przed zakupem klękosiadu?

Przede wszystkim – warto znaleźć klękosiad o regulowanej budowie, by móc bez problemu dopasować go do potrzeb osób o różnych parametrach. Elastyczny klęcznik to urządzenie, z którego skorzysta cała rodzina, od dzieci, przez dorosłych, po seniorów.

Kolejną kwestią jest fakt, że pomimo jego prozdrowotnych właściwości na klękosiadzie nie można przesiadywać całymi dniami. Eksperci są zdania, że nie powinno się przekraczać czterech godzin dziennie – w przeciwnym wypadku możemy nadmiernie obciążyć stawy kolanowe. Wspomniane cztery godziny najlepiej rozbić na kilka części. Dodatkowo fizjoterapeuci zalecają stosowanie klęcznika zamiennie z fotelem ergonomicznym albo piłką rehabilitacyjną, które również mają zbawienny wpływ na kręgosłup.

Gdzie kupić klękosiad?

Klękosiad bez trudu znajdziemy w ofercie sklepów oraz platform internetowych po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiedniego hasła. Cena prozdrowotnego sprzętu do siedzenia waha się zazwyczaj w przedziale 300–800 złotych i zależy od jakości i materiału, z którego wykonano siedzenie.

Zdj. główne: Pavigym Prama/unsplash.com

zamatmedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie wdrażać i obsługiwać sklep B2C na platformie PrestaShop – praktyczne porady
Jak skutecznie wdrażać i obsługiwać sklep B2C na platformie PrestaShop – praktyczne porady
Odkryj skuteczne metody wdrażania i obsługi sklepu B2C na platformie PrestaShop. Dowiedz się, jak zoptymalizować swoje działania i zyskać przewagę konkurencyjną, korzystając z naszych praktycznych porad.
Czy warto inwestować w inteligentne oświetlenie domowe?
Czy warto inwestować w inteligentne oświetlenie domowe?
Odkryj zalety inteligentnego oświetlenia domowego i dowiedz się, jak technologia ta może wpłynąć na Twoją wygodę, bezpieczeństwo oraz oszczędności.
Poprawa wydajności pracy dzięki ergonomicznym rozwiązaniom w branży IT
Poprawa wydajności pracy dzięki ergonomicznym rozwiązaniom w branży IT
Odkryj jak ergonomiczne podejścia mogą zwiększyć wydajność środowiska IT. Dowiedz się, jakie rozwiązania mogą zmaksymalizować komfort pracy i zoptymalizować procesy.
Ostatnie wpisy