Polecamy
Sprzęt pod biurko – sposób na aktywność w godzinach pracy
Fotele i biurka

Sprzęt pod biurko – sposób na aktywność w godzinach pracy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Praca siedząca bardzo często wskazywana jest jako jeden z powodów kiepskiej kondycji fizycznej. Okazuje się, że nic bardziej mylnego – w dzisiejszych czasach trening w biurze to jak najbardziej realne rozwiązanie, które w dodatku staje się coraz bardziej popularne. Wszystko za sprawą starannie wyselekcjonowanego sprzętu stanowiącego świetną alternatywę dla regularnych wizyt na siłowni.

Ruch to absolutna podstawa w kontekście zachowania dobrego zdrowia oraz samopoczucia. W ostatnich miesiącach coraz częściej zdarza się jednak, że większą część dnia spędzamy w pozycji siedzącej, a po pracy nie mamy czasu ani ochoty na aktywność fizyczną. Cierpią na tym m.in. nasze stawy i organy wewnętrzne, a my sami tracimy niezbędną do prawidłowego funkcjonowania energię. Dlatego warto jak najszybciej podjąć kilka prostych działań i zmienić swoją codzienność na lepsze.

Przenośne akcesoria fitness – remedium na siedzący tryb pracy

Najbardziej sprawdzonym sposobem na zażywanie ruchu w godzinach pracy jest zakup odpowiednich akcesoriów. Nie są one wprawdzie niezbędne – możemy zacząć od czynności takich, jak zamiana wygodnej windy na nieco bardziej wymagające schody, czy nastawianie alarmu, który będzie dla nas sygnałem do wstania i krótkiego spaceru. Możliwości nie brakuje, tym niemniej ćwiczenia przy pomocy właściwego sprzętu będą najbardziej skuteczne. Przyjrzyjmy się zatem, w jakie przyrządy najlepiej się zaopatrzyć.

Na początek warto skorygować samo siedzenie. W roli alternatywy dla tradycyjnego krzesła znakomicie sprawdzi się duża piłka fitness. Zmusza ona nasze ciało do nieustannego balansowania, dzięki czemu nawet nie do końca świadomie pozostajemy w ciągłym ruchu, a mięśnie nie przestają pracować. Po jakimś czasie regularnego siedzenia na takiej piłce zapomnimy o spiętych plecach oraz bólach głowy. Ewentualnie w celu odciążenia pleców można sięgnąć również po tzw. klęcznik, na którym siedzi się przy biurku w pozycji półklęczącej.

 

🤔 Piłka zamiast fotela? 🤔

Czy próbowaliście kiedyś zamienić wygodny fotel, na piłkę fitness?

Pracować, a jednocześnie…

Opublikowany przez Twoje Studio Zdrowia Wtorek, 22 października 2019

 

Niekoniecznie trzeba jednak rezygnować z klasycznego krzesła. Nieocenione okaże się tutaj działanie poduszki sensorycznej z kolcami, którą możemy położyć na siedzisku. Podobnie jak duża piłka fitness, zapewnia ona permanentne balansowanie ciała, a dodatkowo masuje wrażliwe części ciała. Równie dobrze sprawdzi się także położona pod biurkiem, a podczas przerwy można stanąć na niej jedną nogą i połączyć przyjemne z pożytecznym fundując sobie masaż stóp. Innym przyrządem, który możemy umieścić pod stopami jest stosowny w profilaktyce zakrzepicy pedał pod biurko. Nasze nogi będą nieustannie pracować, co korzystnie wpłynie na naczynia krwionośne. Siedzisko możemy wyposażyć również w małą piłkę do pilatesu, której działanie niewątpliwie przysłuży się naszemu zdrowiu.

Wygodne siedzenie to nie wszystko

Dobrymi inwestycjami, z których profity będzie można zebrać w przyszłości, są także elastyczna guma czy piankowe rollery. Gumę w wolnej chwili możemy z powodzeniem wykorzystywać do rozciągania, wzmacniania barków, bicepsów, tricepsów oraz pośladków. Jeśli zaś chodzi o masaż pleców i innych partii ciała, to nic nie może równać się z rollerami. O ich niebagatelnym znaczeniu przekonamy się przede wszystkim podczas stresujących sytuacji.

Tych, którzy dysponują podzielną uwagą, zachęcamy zaś do zakupu biurka-bieżni lub biurka-roweru, które zapewniają doskonałe połącznie sportu i pracy.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

zamatmedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aplikacja na telefon do kart lojalnościowych – do czego służy?
Aplikacja na telefon do kart lojalnościowych – do czego służy?
Aplikacje mobilne stały się nieodłącznym elementem życia codziennego. Jednym z popularnych rodzajów aplikacji są aplikacje do kart lojalnościowych. Dzięki nim klienci mogą mieć swoje karty lojalnościowe zawsze przy sobie, w swoim smartfonie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej aplikacjom mobilnym do kart lojalnościowych i zastanowimy się, jakie korzyści wynikają z ich używania.
Jak wybrać odpowiednie komponenty dla automatyki przemysłowej bez narażania na ryzyko izolacji?
Jak wybrać odpowiednie komponenty dla automatyki przemysłowej bez narażania na ryzyko izolacji?
Poznaj sposoby na efektywne skompletowanie automatyki przemysłowej. Unikaj ryzyka izolacji i zapewnij niezawodność systemu dzięki starannemu dobraniu komponentów.
Odkryj nową jakość obrazu i wygodę użytkowania z projektorami krótkoogniskowymi!
Odkryj nową jakość obrazu i wygodę użytkowania z projektorami krótkoogniskowymi!
Jeśli szukasz nowoczesnego projektora, który zapewni wyjątkową jakość obrazu i wygodę użytkowania, projektory krótkoogniskowe są idealnym wyborem dla Ciebie!
Ostatnie wpisy