Polecamy
Sprzęt pod biurko – sposób na aktywność w godzinach pracy
Fotele i biurka

Sprzęt pod biurko – sposób na aktywność w godzinach pracy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Praca siedząca bardzo często wskazywana jest jako jeden z powodów kiepskiej kondycji fizycznej. Okazuje się, że nic bardziej mylnego – w dzisiejszych czasach trening w biurze to jak najbardziej realne rozwiązanie, które w dodatku staje się coraz bardziej popularne. Wszystko za sprawą starannie wyselekcjonowanego sprzętu stanowiącego świetną alternatywę dla regularnych wizyt na siłowni.

Ruch to absolutna podstawa w kontekście zachowania dobrego zdrowia oraz samopoczucia. W ostatnich miesiącach coraz częściej zdarza się jednak, że większą część dnia spędzamy w pozycji siedzącej, a po pracy nie mamy czasu ani ochoty na aktywność fizyczną. Cierpią na tym m.in. nasze stawy i organy wewnętrzne, a my sami tracimy niezbędną do prawidłowego funkcjonowania energię. Dlatego warto jak najszybciej podjąć kilka prostych działań i zmienić swoją codzienność na lepsze.

Przenośne akcesoria fitness – remedium na siedzący tryb pracy

Najbardziej sprawdzonym sposobem na zażywanie ruchu w godzinach pracy jest zakup odpowiednich akcesoriów. Nie są one wprawdzie niezbędne – możemy zacząć od czynności takich, jak zamiana wygodnej windy na nieco bardziej wymagające schody, czy nastawianie alarmu, który będzie dla nas sygnałem do wstania i krótkiego spaceru. Możliwości nie brakuje, tym niemniej ćwiczenia przy pomocy właściwego sprzętu będą najbardziej skuteczne. Przyjrzyjmy się zatem, w jakie przyrządy najlepiej się zaopatrzyć.

Na początek warto skorygować samo siedzenie. W roli alternatywy dla tradycyjnego krzesła znakomicie sprawdzi się duża piłka fitness. Zmusza ona nasze ciało do nieustannego balansowania, dzięki czemu nawet nie do końca świadomie pozostajemy w ciągłym ruchu, a mięśnie nie przestają pracować. Po jakimś czasie regularnego siedzenia na takiej piłce zapomnimy o spiętych plecach oraz bólach głowy. Ewentualnie w celu odciążenia pleców można sięgnąć również po tzw. klęcznik, na którym siedzi się przy biurku w pozycji półklęczącej.

 

🤔 Piłka zamiast fotela? 🤔

Czy próbowaliście kiedyś zamienić wygodny fotel, na piłkę fitness?

Pracować, a jednocześnie…

Opublikowany przez Twoje Studio Zdrowia Wtorek, 22 października 2019

 

Niekoniecznie trzeba jednak rezygnować z klasycznego krzesła. Nieocenione okaże się tutaj działanie poduszki sensorycznej z kolcami, którą możemy położyć na siedzisku. Podobnie jak duża piłka fitness, zapewnia ona permanentne balansowanie ciała, a dodatkowo masuje wrażliwe części ciała. Równie dobrze sprawdzi się także położona pod biurkiem, a podczas przerwy można stanąć na niej jedną nogą i połączyć przyjemne z pożytecznym fundując sobie masaż stóp. Innym przyrządem, który możemy umieścić pod stopami jest stosowny w profilaktyce zakrzepicy pedał pod biurko. Nasze nogi będą nieustannie pracować, co korzystnie wpłynie na naczynia krwionośne. Siedzisko możemy wyposażyć również w małą piłkę do pilatesu, której działanie niewątpliwie przysłuży się naszemu zdrowiu.

Wygodne siedzenie to nie wszystko

Dobrymi inwestycjami, z których profity będzie można zebrać w przyszłości, są także elastyczna guma czy piankowe rollery. Gumę w wolnej chwili możemy z powodzeniem wykorzystywać do rozciągania, wzmacniania barków, bicepsów, tricepsów oraz pośladków. Jeśli zaś chodzi o masaż pleców i innych partii ciała, to nic nie może równać się z rollerami. O ich niebagatelnym znaczeniu przekonamy się przede wszystkim podczas stresujących sytuacji.

Tych, którzy dysponują podzielną uwagą, zachęcamy zaś do zakupu biurka-bieżni lub biurka-roweru, które zapewniają doskonałe połącznie sportu i pracy.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

zamatmedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie skanerów 3D w stomatologii – przegląd możliwości i korzyści
Zastosowanie skanerów 3D w stomatologii – przegląd możliwości i korzyści
Odkryj innowacyjne zastosowania skanerów 3D w stomatologii. Artykuł omawia praktyczne korzyści i różnorodność możliwości tego narzędzia.
Jakie są poszczególne etapy wymiany baterii w iPhone?
Jakie są poszczególne etapy wymiany baterii w iPhone?
Wymiana baterii w iPhone może być konieczna, jeśli użytkownik zauważy spadek wydajności baterii lub jej znaczne zużycie.
Praca w wysokiej temperaturze – jakie są obowiązki pracodawcy?
Praca w wysokiej temperaturze – jakie są obowiązki pracodawcy?
Kiedy nadchodzi lato, wzrasta niebezpieczeństwo w trakcie pracy. Spowodowane jest wysokimi temperaturami. Pracodawca ma obowiązek zapewnić zatrudnionym właściwe warunki pracy […]
Ostatnie wpisy