Polecamy
Router z 5G – jaki wybrać?
Akcesoria

Router z 5G – jaki wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Internet 5G dostępny jest w telefonach komórkowych, w komputerach oraz w innych urządzeniach, w których niezbędne jest połączenie z siecią.

Dzięki 5G prędkość osiągana przez internet może być niezwykle szybka i bezawaryjna. Porównuje się ją do jakości internetu światłowodowego. Jak jednak dobrać router, aby ten umożliwiał działanie sieci 5G i pozwalał wykorzystać ją w pełni? Przekonaj się, na co zwracać uwagę, aby cieszyć się świetnym internetem w swoim domu.

Czy dany router obsługuje sieć 5G?

Najbardziej oczywiste przy zakupie routera do obsługi 5G jest sprawdzenie, czy dany produkt obsługuje sieć tego typu. Jeśli router w swojej specyfikacji nie ma informacji o 5G, na pewno nie nadaje się do zakupu. Odpowiedni router ma możliwość odbioru sygnału 5G z sieci komórkowej. Zaprojektowany jest tak, aby przekierować zdobyty sygnał dalej, by urządzenia domowe mogły podłączyć się do sieci. W ten sposób router umożliwia działanie w sieci 5G nie tylko smartfonów, lecz także komputerów, laptopów czy innych urządzeń w domu, które wymagają podłączenia do internetu.

Samo działanie takiego routera jest bardzo proste. Pobiera on sieć w postaci 5G, a przetwarza ją na sygnał Wi-Fi, który następnie rozprzestrzeniany jest po całym domu. W praktyce domownicy nie widzą żadnej różnicy w kwestii podłączania urządzeń czy też ich konfiguracji. Z takim routerem można bez problemu połączyć nie tylko komputery czy laptopy, lecz także Smart TV czy inne urządzenia Smart dostępne w domu. Router z funkcją 5G pozwala działać listwie zasilającej, inteligentnym kontaktom, wiatrakom, wentylatorom czy sokowirówkom na najszybszej obecnie sieci internetowej.

Alexey Demidov/pexels.com

Standardy Wi-Fi

Przy wyborze routera ważna jest nie tylko funkcja, która umożliwia przekonwertowanie 5G na Wi-Fi, lecz także standard tego drugiego połączenia. Najlepszy będzie router, który obsługuje najnowszy standard Wi-Fi, czyli 6. Dzięki temu w domu powstanie najbardziej wydajna bezprzewodowa sieć, która w pełni pozwoli wykorzystać szybkość i funkcjonalność 5G. Jeśli wybierze się router obsługujący, np. Wi-Fi 5, można zauważyć spadki płynności czy też brak pełnej szybkości urządzeń znajdujących się w domu. Im lepszy i bardziej nowoczesny router, tym lepiej. Oszczędność w przypadku technologii 5G obniża jakość połączenia, co przyczynia się do widocznych problemów na łączu.

Przepustowość sieci

Przeglądając dalej specyfikacje i dane routerów, warto dokładnie zbadać przepustowość urządzeń. Od razu można odrzucić wszystkie sprzęty, które obsługują jedynie przepustowość 3,6 Gb/s. Nawet jeśli taki router działa z 5G i opiera się na standardzie Wi-Fi 6, nie jest gotowy na pełne obsługiwanie nowej technologii. Przepustowość musi być znacznie wyższa, aby router mógł swobodnie działać z siecią 5G. Tylko dobre urządzenie w pełni pozwoli cieszyć się jakości połączenia i szybkością 5G.

Złącza LAN

Do codziennego użytku warto zakupić router, który nie tylko ma funkcje 5G, Wi-Fi 6 i wysoką przepustowość. Takie urządzenie powinno cechować się również złączami LAN, które przydają się w każdym domu. Dzięki temu można podłączyć do routera wszystkie mniej mobilne urządzenia. Przez kabel LAN warto podpiąć komputery, telewizory i konsole. W ten sposób te będą działać na pełnej prędkości oferowanej przez urządzenie, a jednocześnie nie obciążą sieci, którą mogą użytkować inni mieszkańcy, np. korzystając ze sprzętów mobilnych.

Zdj. główne: Misha Feshchak/unsplash.com

zamatmedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak profesjonalne sprzątanie może zwiększyć efektywność logistyki w obiektach magazynowych?
Jak profesjonalne sprzątanie może zwiększyć efektywność logistyki w obiektach magazynowych?
Odkryj, jak specjalistyczne usługi sprzątające mogą poprawić efektywność funkcji logistycznych w halach magazynowych, zwiększając wydajność i obniżając koszty.
System iOS – jakie ma zalety?
System iOS – jakie ma zalety?
System operacyjny iOS został opracowany i jest rozwijany przez firmę Apple Inc. i jest stosowany na urządzeniach mobilnych takich jak iPhone, iPad i iPod Touch. System iOS został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie wygodę, bezpieczeństwo oraz stabilność działania. W tym tekście omówiono najważniejsze zalety systemu iOS.
Optymalizacja procesów biznesowych za pomocą zaawansowanych systemów zarządzania obiegiem dokumentów
Optymalizacja procesów biznesowych za pomocą zaawansowanych systemów zarządzania obiegiem dokumentów
Odkryj, jak znacznie usprawnić procesy biznesowe dzięki innowacyjnym systemom zarządzania obiegiem dokumentów, ułatwiając codzienną pracę i przyspieszając realizację zadań.
Ostatnie wpisy